نرم افزارحسابداری صدگان

آیا کارگران قراردادی مشمول دریافت «مقرری بیمه بیکاری» می‌شوند؟

0 532

حسابداراپ

بر اساس توافق وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان بیمه تامین اجتماعی، کارگران قراردادی مشمول بیمه بیکاری هستند در حالی که با رای اخیر هیات عمومی دیوان عدالت اداری، کارگران موقتی از شمول بیمه بیکاری خارج شده‌اند، با این احتساب تداوم دریافت حق بیمه بیکاری از کارگران قراردادی چه توجیهی دارد؟ این سوال بسیاری از مخاطبان تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی است که به طور اجمالی به این پرسش در ذیل پاسخ می‌دهیم.
.
رای دیوان عدالت اداری به معنای محرومیت کامل کارگران قراردادی از شمول بیمه بیکاری نیست وکارگران قراردادی در صورتی که در طول مدت قرارداد موقت، بدون میل و اراده بیکار شوند، کماکان مشمول دریافت مقرری بیمه بیکاری هستند.
.
این در حالی است که بر اساس رای اخیر دیوان عدالت اداری، کارگران قراردادی چنانچه در پایان مدت قرارداد موقت بیکار شوند، مشمول دریافت مقرری بیمه بیکاری نخواهند بود.
.
در این ارتباط تفاهم نامه‌ای در اسفند ماه سال ۸۴ میان سازمان تامین اجتماعی و وزارت کار و امور اجتماعی وقت (وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی فعلی) منعقد شده است که بر مبنای آن، اگر مشاغل این بیمه شدگانه ماهیت دائمی داشته باشد و حداقل یکسال و حتی با قراردادهای موقت کار در آن محل شاغل باشند، در صورت بیکاری می‌توانند از مقرر بیمه بیکاری بهره‌مند شوند.

پندار سیستم

.

منبع: ایسنا

.

محل تبلیغ شما

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.