نرم افزارحسابداری صدگان

پایه حقوق ۷۰۰ هزار تومان، معاف از مالیات می شود.

7 527

حسابداراپ

معاون امور مالیات‌های مستقیم سازمان امور مالیاتی گفت: در لایحه اصلاح قانون مالیات ها ، پایه حقوق برای معافیت مالیاتی ماهانه ۷۰۰ هزار تومان و سالانه ۸ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان پیش بینی شده است.

.

پندار سیستم

ˈحسین وکیلیˈ روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، درباره لایحه اصلاح قانون مالیات های مستقیم، افزود: معافیت مالیاتی برای حقوق بگیران در این لایحه در یک مرحله به میزان سه سال خواهد بود.

.

لایحه اصلاح قانون مالیات ها سوم آبان ماه ۱۳۹۱ به مجلس شورای اسلامی ارایه شد و یک فوریت آن توسط نمایندگان به تصویب رسید. وزارت امور اقتصادی و دارایی خواستار بررسی و تصویب این لایحه قبل از بررسی بودجه سال ۱۳۹۲ کل کشورشده است.

.
وی با بیان اینکه تمامی افراد حقوق بگیر و صاحبان مشاغل مشمول این قانون می شوند، افزود: از مازاد پایه حقوق ۷۰۰ هزار تومان ، مالیات دریافت می شود و مالیات بخش های خصوصی و دولتی یکدست شده است.
.
وی با اشاره به اینکه نرخ های مالیاتی مودیان مالیاتی و فعال کاهش می یابد،رفع تبعیض ، افزایش معافیت های مالیاتی حقوق و مشاغل ، کاهش نرخ مالیاتی ماده ۱۳۱ را از رویکردهای کلی اصلاحیه قانون مالیات ها دانست و افزود: افرادی که هم اکنون دارای پرونده مالیاتی هستند،از معافیت های بیشتری بهره مند می شوند و افرادی که تاکنون اقدام به پرداخت مالیات نکرده اند ، شناسایی خواهند شد.
.
معاون امور مالیات‌های مستقیم سازمان امور مالیاتی گفت:براساس ماده ۱۳۱ قانون مالیات ها، نرخ مالیات برای بخش خصوصی و اشخاص حقیقی از ۱۵ تا ۳۵ درصد بوده که در اصلاحیه ۱۵ تا ۲۵ درصد پیشنهاد شده است.

.

محل تبلیغ شما

7 نظرات
 1. رضا می گوید

  ما ماهی دویست هزار تومان می گیریم باید پانزده هزار تومان مالیات بدهیم
  شما که از۵۰۰تومان مالیات می گیرید چرا واقیت نمی گویید

 2. غلامپور می گوید

  سلام دوست عزیز /
  توجه داشته باشیم حقوق ماهیانه دویست هزار تومان ، مالیات ندارد . اگر تمایل دارید از امور مالی محل کار خود و یا از واحد مالیاتی حقوق نزدیکترین اداره امور مالیاتی، در این زمینه اطلاعات لازم را کسب نمائید .
  موفق و تندرست باشید /

 3. علي می گوید

  احتمالاً ۲۰۰هزارتومان خالص دريافتي پس از كسر اقساط و … مي باشد.

 4. آرزو می گوید

  با سلام
  این معافیت از چه زمانی لحاظ می شود؟ برای سال ۹۲ در نظر گرفته شده یا با توجه به تورم، اقدام به صدور لایحه اصلاحی شده است؟
  ممنون

 5. وحید می گوید

  آیا این معافیت برای سال ۹۲ پیش بینی شده است یا بایستی در آخر سال ۹۱ تعدیل لیستهای حقوق و دستمزد بابت مالیات صورت بگیرد؟

 6. مدیر سایت می گوید

  باسلام و احترام
  خير اين مبلغ براي سال ۹۲ پيش بيني شده.

 7. farsheed می گوید

  لطفا جهت سرمایه گذاری در بازار طوری که بشه از کاهش ارزش پول جلوگیری کرد راهنمایی کنید ممنون

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.