حسابان وب

افزایش حقوق کارمندان دولت در بودجه ۹۲ / نرخ دلار ۱۵۰۰ تومان

13 454
آکادمی محسن قاسمی

یک عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با تاکید بر لزوم گنجاندن شاخص‌های اقتصاد مقاومتی در لایحه بودجه ۹۲ گفت که قیمت نفت در بودجه باید بین ۱۰۰ تا ۱۱۰ دلار و قیمت دلار نیز بین ۱۵۰۰ تا ۱۶۰۰ تومان پیش‌بینی شود.
.
عزت‌الله یوسفیان ملا اعلام کرد: «ما باید شاخصه‌های برنامه پنجم توسعه، سیاست‌های کلی نظام و شرایط فعلی اقتصادی را در لایحه بودجه لحاظ کنیم و اصل و اساس بودجه را بر اقتصاد مقاومتی قرار دهیم.»
.
وی با تاکید بر لزوم به حداقل رساندن هزینه‌های جاری در بودجه افزود: «با توجه به افزایش تورم، ما در بخش افزایش حقوق نباید برای کارکنان و کسانی که درآمدهای ثابت دارند، خست به خرج دهیم. همچنین در بخش خدمت‌رسانی به کسانی که درآمد پایین دارند مثل کارمندان دولت و افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی باید افزایشی داشته‌باشیم تا این افراد قادر باشند با گرانی موجود زندگی‌شان را بگردانند. به نظر می‌رسد هرچه افزایش در این بخش داشته باشیم، ارزشش را دارد.»
.
نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: «باید توجه داشته باشیم که به هیچ وجه پروژه جدیدی تعریف نکنیم و هزینه‌های جاری را نیز به حداقل برسانیم، از جمله سفرهای غیرضرور حذف شود و سفرهای و ماموریت‌های خارج از کشور نیز درجه‌بندی شوند. همچنین باید سمینارها، میهمانی‌ها و افطاری‌دادن‌ها را هم فراموش کنیم، دستگاه‌های اداری دولتی هم نباید ساخت و ساز جدیدی داشته باشند بلکه باید روی پروژه‌های موجود سرمایه‌گذاری کنیم تا آنها را جلو ببریم.»
.
این عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با اشاره به اظهارات ممبینی، معاون بودجه معاونت برنامه‌ریزی رییس جمهور درخصوص انقباضی بودن لایحه بودجه ۹۲ تصریح کرد: «همانطور که ایشان گفتند، ما نمی‌توانیم انبساطی که در بودجه‌های سال‌های گذشته داشتیم را در بودجه امسال داشته باشیم.»
.
یوسفیان درباره پیش‌بینی قیمت نفت در لایحه بودجه ۹۲ نیز گفت: «قیمت نفت با توجه به وضعی که کشورهای غربی خودشان ایجاد کرده‌اند، پایین نخواهد آمد و دودش به چشم آنها می‌رود. عاقلانه است که ما قیمت نفت را بین ۱۰۰ تا ۱۱۰ ببینیم، اما تولید نفت را باید زیر ۵۰ درصد و منقبض‌تر از شرایط فعلی بین ۵۰۰ تا ۸۰۰ هزار بشکه پیش‌بینی کنیم.»

فینتو

.

منبع: خبرگزاری ایسنا

.

13 نظرات
 1. علوی می گوید

  راه حل مهار تورم وگرانی افزایش درامد کارمندان وحقوق بگیران است ؟این هزینه ها رادولت تا چه حدی میتواند تحمل کند موقعیت کنونی جنگ اقتصادیست وهمانطورکه درجنک نظامی برای مجرمین نظامی دادگاه نظامی تشکیل واشد مجازات درنظرگرفته میشود درجنگ اقتصادی هم چنین دادگاه قاطعی نیاز است اگر ذره ای اهمال کنیم دشمن به خواسته اش خواهد رسید.

 2. علی می گوید

  متاسفانه برنامه ریزیهای دولت و مجلس منطبق با واقعیت های جامعه نیست بعنوان مثال مقایسه نرخ تورم با درصد افزایش حقوق کارکنان دولت حکایت فیل و فنجان است .

 3. ابراهیم می گوید

  تفاوت حفوق دریافتی کارمندان دولت در دستگاههای دولتی بسیار بالاو مزایایی که برخی از دستگاهها به کارمندان پرداخت میکنند برابر با کل حقوق پرداختی به یک کارمند در یک دستگاه دیگر می باشد.ضمنا خانمهای شاغل از کلی مزایای مختلف جهت دوران بارداری استفاده منمایند در حالی که خانمهای خانه دار اصلا حقی ندارند.

 4. ابلاب می گوید

  حقوق بگیرهای دولت با این گرانی ها از زندگی لذت نمیبرن

 5. محمد می گوید

  تو ر به قران یه فکری به حال کارمندا بکنید. حقوق کجا و تورم و افزایش هزینه ها کجا، بخدا پول اجاره خونه و بنزین ماشین هم نمیشه.
  از همه بدتر کارمندان حوزه وزارت ورزش، از همه ی کارمندا حقوقشون کمتره بخدا

 6. سمانه می گوید

  سلام وزارت ورزش رو موافقم…حقوق کارمندای وزارت ورزش رو صفر در نظر بگیری سنگین تره خیلی.اصلا بگو صلواتی کار میکنن…کمم زحمت نمیکشن…گناه دارن اینا چطوری خرج زن و بچه میدن؟

 7. حسین می گوید

  کارمند از کارگر روز مزد هم بعد از ۳۰ سال کار کردن ضعیف تر شده و باید کاسه چه کنم چه کنم دست بگیرد آقای نماینده ایا شما در یک اداره با حقوق ۵۰۰ تومن با سه فرزند حاضرید کار کنید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 8. h می گوید

  داداش بیا حقوق و وضعیت نیروهای قرادادی وزارت تعاون ،کار را ببین تا غمات یاد بره.

 9. کتابدار بینوا می گوید

  پس کسی نمی دونه ما کتابدارها با خقوق زیر ۵۰۰ هزار تومن چطور صورتمونو با سیلی سرخ نگه میداریم بنده با مدرک فوق لیسانس حقوقم با ۵ سال سابقه زیر ۵۰۰ هزار تومنه آیا کسی هست به داد ما کتابدارها هم برسه بدون اضافه کاری،حق مسکن،حق شیفت،بدی آب و هوا،و.. هیچ یک در احکام مسخره ما وجود نداره ولی متاسفانه برای کارکنان خود نهاد کتابخانه ها همه چیز مهیاست دیگه واسه ماها کسی ارزشی قائل نیست

 10. سید علی اصغر خدایی می گوید

  در سالهای گذشته که وضع فروش نفت خو ب بود و تحریم های در این حد را نداشتیم همواره افزایش حقوق کارکنان دولت حداقل هر سال ۱۰ در صد کمتر از نرخ تورم در همان سال بود وکارمند هرگز معادل نرخ تورم افزایش حقوق نداشته اند امسال هم که نرخ واقعی تورم بالای ۱۰۰ درصد بوده است حداقل به نظر بنده باید ۹۰ درصد به حقوق کارکنان دولت اضافه شود تا وضع بخور و نمیر سالهای گذشته حفظ شود

 11. محمد می گوید

  دوست عزیز فکر کنم یه صفر رو اضافه گذاشتی. چون قطعا بیشتر از ۹ درصد اضافه نمیشه.
  هر سال به همین شکل بوده اعلام میکردن ۲۰ درصد اضافه میشه ۱۰ درصد اضافه میشد. سال گذشته اعلام کردن ۱۵ درصد تنها شش درصد اضافه شد. اینه وضعیت کارمند جماعت.

 12. یک شهروند ایرانی می گوید

  به نظر بنده هم حقوق بگیران باید منصف باشند هم دولت
  خلاصه کلام به دست ودلوازی دولت وصداقت ملت نیاز است با توجه به این حقوقها خیلیها به دنبال پرداختن به کار دیگر وخلاصی ازکار فعلی هستند ویا حتی بدنبال یک معجزه شاید با این افکار به آینده امیدوار باشند.

 13. یک شهروند ایرانی می گوید

  شما اگر با مدرک فوق لیسانس حقوقتون اینقدره اگر صادق باشید به نظر من مدرکت رو بذار یه گوشه برو دنبال یه کار دیگه

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.