حسابان وب

آمادگی بانک مرکزی برای ورود به بازار سکه

1 345
آکادمی محسن قاسمی

يک مقام مسئول در بانک مرکزی از آمادگی این بانک به بازار سکه در صورت لزوم خبر داد و گفت: سکه‌هایی که موعد سررسید آنها فرارسیده است تا ۲ ماه در بانک نگهداری می‌شود تا افراد برای دریافت آن مراجعه کنند و پس از این مدت، این سکه‌ها به سرپرستی شعب‌ بانک ملی در استان مربوطه ارجاع داده می‌شود.

.

پیمان قربانی مدیر اداره بررسی‌ها و سیاستهای اقتصاد بانک مرکزی گفت: بخش عمده ای از تعهدات بانک مرکزی درخصوص سکه های پیش فروش به انجام رسیده و عملکرد بانک‌ در این بخش، بسیار مطلوب بوده است.

.

وی با اشاره به این مطلب که در سال گذشته ۹.۶ میلیون سکه پیش فروش شد، افزود: این پیش‌فروش در ۵ مرحله و به صورت دو مرحله ‌۴ ماهه ، یک مرحله ۶ ماهه ، یک مرحله ۸ ماهه و یک مرحله ۹ ماهه انجام شد.

.

فینتو

مدیر اداره بررسی‌ها و سیاست‌های اقتصادی بانک مرکزی ایفای تعهدات این بانک در بخش پیش فروش سکه و تحویل آن به خریداران را مطلوب ارزیابی کرد و از افرادی که موعد سررسید دریافت سکه‌هایشان فرارسیده یا از زمان آن گذشته است ، درخواست کرد هرچه زودتر نسبت به مراجعه به بانک مربوطه و دریافت سکه‌هایشان اقدام کنند.

.

وی در ادامه گفت: سکه هایی که موعد سررسید آنها فرارسیده است تا ۲ ماه در بانک نگهداری می شود تا افراد برای دریافت آن مراجعه کنند و پس از این مدت، این سکه ها به سرپرستی شعب‌ بانک ملی در استان مربوطه ارجاع داده می‌شود؛ ‌لذا هموطنانی که بعد از گذشت مدت زمان فوق، تصمیم به دریافت سکه های خود بگیرند، می‌بایست با مراجعه به سرپرستی امور شعب بانک ملی در استان ، پرداخت مالیات بر ارزش افزوده و هزینه نگهداری اشیاء گرانبهای امانی ، مبادرت به دریافت سکه های خود کنند.

.

قربانی‌ درخصوص اوراق حواله سکه (پته)، به عنوان یکی از ابزارهای جایگزین سکه نیز اظهار داشت: مدت اعتبار پذیرش حواله‌ها در تمامی شعب بانک ملی تا پایان سال ۱۳۹۱ بوده و پس از آن، حواله‌های یادشده صرفا” در شعب صادرکننده دارای اعتبار خواهد بود، لذا توصیه می شود دارندگان این حواله‌ها طی ماه‌های آتی و قبل از پایان سال، جهت دریافت سکه‌های خود به شعب بانک ملی ایران مراجعه کنند.

.

وی افزود:‌ بانک مرکزی کماکان در حال ایفای تعهدات خود در بخش سکه های پیش فروش بوده و همچنان مشغول رصد دقیق بازار و پیگیری تحولات موجود در بازار سکه است، لذا هر زمان که لزوم ورود به این بازار از سوی بانک مرکزی احساس شود، این بانک با آمادگی کامل و بهره‌گیری از تمام توان، طرح‌های مورد نظر خویش را به اجرا گذارد.

منبع : سايت طلا

.

1 نظر
  1. مهسا می گوید

    سلام در بانک ملی ما اطلاع در مورد پیش فروش نمیگویند لطفا بگویید ایا در اذر ماه پیش فروش میشود یا نه ؟ و ربع سکه هم پیش فروش میشود ؟ با چه قیمتی؟

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.