اخبار، بازار سكه را مي‌چرخاند

0 36

دامنه نوسان قيمت سكه در قراردادهاي آتي ديروز در حالي صبح با افزايش نيم درصدي در جريان بود، كه عصر با كاهش بيش از يك درصد دنبال شد. تحليلگران معتقدند با توجه به تعطيلي چند روزه به دليل برگزاري اجلاس كشورهاي عدم تعهد در تهران، روند معاملات در بازار نقدي ارز و سكه آرام خواهد بود.

.

علي موسوي يكي از كارگزاران بورس كالا با بيان اينكه اخبار سياسي مهم‌ترين فاكتور تغييردهنده در بازار خواهد بود، گفت: گمانه‌زني‌ها پيرامون بازديد بازرسان آژانس از سايت‌هاي هسته‌اي كشورمان و برگزاري اجلاس عدم تعهدها از جمله موضوعاتي است كه در آرام شدن بازار ارز تاثير‌گذار بوده‌اند. 

.
به باور موسوي انتشار گزارش آژانس درباره فعاليت‌هاي هسته‌اي كشورمان و روايت‌هاي متفاوت از نتايج نشست روز جمعه ايران و آژانس از موضوعاتي است كه با وجود تعطيلي اغلب بازارها همچنان به عنوان پارامترهاي رواني تاثيرگذار و تغييردهنده قيمت ارز و سكه نام برده مي‌شود. 

.
كارشناسان، جبهه‌گيري‌ها و صحبت‌هاي يك جانبه غرب و رژيم اشغالگر قدس را به عنوان تحريك‌كننده قيمت‌ها و عوامل حساس روي روند دادوستدها نام مي‌برند. اين كارشناس بازار آتي معتقد است: در شرايط كنوني با توجه به التهاب بازار ارز؛ اغلب سرمايه‌گذاران تمايل دارند دولت با مداخله در بازار ارز از غيرمنطقي شدن مبادلات جلوگيري كند. 

.
معاملات ديروز در حالي انجام شد كه قطعي سيستم‌ها همچنان به عنوان يكي از مشكلات بازار قراردادهاي آتي سكه، نام برده مي‌شود. مشكلات نرم‌افزاري مربوط به روند معاملات در بازار آتي همواره يكي از مسائلي بوده كه شركت‌هاي كارگزاري از به‌وجود آمدن چنين مشكلي گلايه داشته‌اند. 

مسوولان بورسي قول داده‌اند با فراهم‌سازي زيرساخت‌ها و تدابير جديد اعضاي هيات‌مديره براي بهبود اوضاع گام‌هاي جدي بردارند و مشكلات اين بخش تا پايان سال‌جاري را حل كنند. 

.
در مجموع در مبادلات ديروز روند قيمت‌ها صبح افزايشي بود، اما عصر با كاهش محسوسي همراه شد؛ قيمت سكه سررسيد شهريورماه با افزايش ۴۵/۰ درصدي در مبادلات صبح و كاهش ۰۷/۰ درصدي در مبادلات عصر در محدوده ۸۳۴ تا ۸۴۶ هزار تومان، سررسيد مهرماه با افزايش ۳۰/۰ درصدي در مبادلات صبح و كاهش ۹۲/۰ درصدي در مبادلات عصر در محدوده ۸۶۳ تا ۸۷۴ هزار تومان، سررسيد آبان‌ماه با افزايش ۱۶/۰ درصدي در مبادلات صبح و كاهش ۲۵/۱ درصدي در مبادلات عصر در محدوده ۹۰۰ تا ۹۱۳ هزار تومان و سررسيد آذرماه با افزايش ۲۸/۰ درصدي در مبادلات صبح و كاهش ۹۹/۰ درصدي در مبادلات عصر در محدوده ۹۲۹ تا ۹۴۱ هزار تومان قرار گرفت.

.

منبع : دنياي اقتصاد

.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.