نرم افزارحسابداری صدگان

آموزش تصویری دریافت سوابق بیمه تامین اجتماعی

3,962

حسابداراپ

پایگاه اطلاع رسانی سازمان تامین اجتماعی به تازگی امکانی را فراهم کرده است که بیمه شدگان این سازمان می‌توانند به اطلاعات و سوابق بیمه‌ای خود دست پیدا کنند که در این گزارش به آموزش روش استفاده از این سامانه می‌پردازیم.

.

یکی از مشکلات و دغدغه‌های همیشگی کارگران و دیگر بیمه شدگان سازمان تامین اجتماعی، مساله عدم دسترسی به سوابق بیمه‌ای است، این دغدغه زمانی بیشتر می‌شود که افراد در طول دوران خدمت خود، در چندین محل متفاوت کار و خدمت کرده باشند.

.

به گزارش ایلنا، پایگاه اطلاع رسانی سازمان تامین اجتماعی، به نشانی اینترنتی www. Tamin. ir به تازگی امکانی را فراهم کرده است که کارگران، کارمندان و کلیه بیمه شدگان سازمان تامین اجتماعی می‌توانند به اطلاعات بیمه‌ای خود اعم از بیمه گذار، تاریخ آغاز و پایان بیمه و… دست پیدا کنند که در این گزارش به روش استفاده از این سامانه می‌پردازیم.

.

آموزش تصویری دریافت سوابق بیمه‌ای

ورود به صفحه اصلی سایت اطلاع رسانی سازمان تامین اجتماعی به نشانی www. Tamin. ir نخستین گام برای دستیابی به سابقه بیمه است.با ورود به این صفحه، و در سمت چپ صفحه، لینکی به نام «سامانه خدمات الکترونیک» وجود دارد که با کلیک بر روی آن،وارد صفحه بعدی برای دسترسی به سوابق بیمه ای می شوید.

.

.

 بعد از این مرحله، صفحه‌ای باز می‌شود که دارای ۵ لینک است، برای ادامه دسترسی به سوابق بیمه‌ای، همانطور که در تصویر آمده است باید بر روی لینک سوم، «سامانه مشاهده سوابق بیمه شدگان» کلیک کنید.

.

پندار سیستم

.

در صفحه‌ای که به روی شما باز می‌شود، لینک بزرگی به نام «ورود به سامانه مشاهده سوابق بیمه شدگان» وجود دارد که با کلیک بر روی آن، به آخرین مرحله از دسترسی به سابقه بیمه‌ای خود وارد می‌شوید.

.

.

 برای استفاده از این سامانه باید کدملی، شماره بیمه و سریال شناسنامه خود را در اختیار داشته باشید. کدملی شما بر روی کارت ملی، شماره بیمه شما، در دفترچه بیمه و تحت عنوان کد شناسایی بیمه و در ‌‌نهایت سریال شناسنامه شما، در بالای سمت راست شناسنامه شما درج شده است که با وارد کردن در قسمت‌های مشخص شده و کلیک بر گزینه مشاهده سوابق می‌توانید به سابقه بیمه‌ای خود دست پیدا کنید.

.

.

نکته حائز اهمیت در این صفحه، کادری است که باید حروف و اعداد مشخص شده در قسمت سفید رنگ را در آن وارده کرده تا از هرزنامه شدن درخواست شما جلوگیری کند و بهترین پاسخ را ارائه دهد.

.

 

—————————————————————————————————–

لينك مرتبط:

 سامانه مشاهده سوابق بیمه شدگان

.

محل تبلیغ شما

10 نظرات
 1. مسعود محمودی نژاد می گوید

  باسلام در هنگام ثبت ودریافت سوابق بیمه پس از ثبت کد ملی و شماره بیمه و سریال شناسنامه نمی توان سوابق را دریافت نمایم

 2. حمزه می گوید

  سلام-چه کار سوابق خودم نکاه کنم-اطلاعات وارد شده معتبر نمی باشد-سریال شناسنامه نمی پذیره

 3. محمدرضا میرزازاده رحیمی می گوید

  با سلام بنده با اینکه موارد مورد درخواستی را درست و صحیح پر می کنم اما سوابق را نشان نمی دهد که اطلاعات معتبر نمی باشد

 4. محمود ابراهیمی می گوید

  باسلام و خسته نباشید
  بابت راهنمایی ممنون ولی اینجانب هم مانند دوستان عزیز دیگر هرچه شماره ملی و کد شناسایی بیمه و سریال شناسنامه را وارد میکنم در پاسخ می آید که اطلاعات وارد شده معتبر نمیباشد.
  شما در این رابطه اطلاعی در دسترس دارید یا اینکه باید با سازمان تامین اجتماعی تماس بگیریم.
  با تشکر

 5. مدیر سایت می گوید

  عرض سلام و ادب
  دراین خصوص پستی هم به عنوان آموزش تصویری ارائه شده ولی از قرار این مشکل تعداد زیادی از بیمه شدگان این سازمان است.
  به هرحال به نظر می رسد یا اطلاعات ورودی شما صحیح نیست و یا مغایرتی بین این اطلاعات و سوابق ثبت شده درسازمان وجوددارد.
  یکی دیگر از موارد سریال شناسنامه است که ظاهرا” سریال شناسنامه المثنی قابل قبول نیست ولازم است سریال شناسنامه ی اصلی خود را وارد کنید.
  چنانچه مشکل حل نشد به شعبه بیمه پرازی خود (باسوابق مستند ) مراجعه کنید.
  موفق باشید.

 6. يلدا می گوید

  با درود و سپاس از توضيحات جنابعالي
  اگر دوستان پس از درج کد ملی ، کد شناسایی بیمه و شماره سریال
  شناسنامه ( درج اعداد بدون حروف ) قادر به مشاهده سوابق بیمه اي خود در وب سایت مذکور نيستند بايد با مدارك زير به شعبه مربوطه جهت رفع مغايرت موجود در اطلاعات هويتي بيمه شدگان در سازمان تامين اجتماعي مراجعه نمايند
  ۱. کپی شناسنامه.
  ۲. کپی کارت ملی.

 7. مدیر سایت می گوید

  عرض سلام و متقابلا تشکر از توضیحات سرکار دارم.
  به نظرم چنانچه دفترچه ی بیمه (ویا همراه داشتن شماره ی بیمه شده) را هم به موارد مورد اشاره ی شما اضافه کنیم بهتر باشد.
  بااحترام

 8. يلدا می گوید

  خواهش مي كنم
  بله كاملا حق با شماست

 9. مقدم می گوید

  با سلام.
  بنده هم مثل دیگر دوستان با مشکل مواجه شدم و به سازمان تأمین اجتماعی محل سکونتم که سوابقم هم در آنجاست مراجعه کردم، ولی متأسفانه با برخورد بسیار زشت معاون سازمان روبرو شدم که با بی نزاکتی گردانندگان سایت را مقصر این وضعیت معرفی کرده و فرمودند از دست ما هیچ کاری ساخته نیست. مقصر دولت و برنامه های ناقص است. لطفا” بنده رو راهنمایی کنید چون خیلی به این مدارک نیاز دارم.

 10. مدیر سایت می گوید

  با سلام و احترام
  چنانچه دسترسی به سوابق از طریق سایت امکان پذیر نیست طبق رویه های این سازمان می بایست به عنوان یک نامه که شرکتی (یا کارفرمایی) آنرا تنظیم کرده میزان سابقه ی خود را درخواست کنید.
  موفق باشید.

نظرات بسته شده است.