نرم افزارحسابداری صدگان

ارز زيارتـي هـم محـدود شـد

0 530

حسابداراپ

هر زائر ۲۰۰ دلار در سال

طبق بخش‌نامه بانك مركزي به بانك‌هاي خصوصي و دولتي، ارز مسافرتي كلا قطع شده و بانك‌ها تنها به زائران كشورهاي عربستان، عراق و سوريه براي يكبار در سال ۲۰۰ دلار آمريكا خواهند داد.

.

پندار سیستم

به گزارش خبرنگار بانك و بيمه خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، پس از گذشت چندين روز از سخنان رييس كل بانك مركزي در جلسه غير علني مجلس شوراي اسلامي مبني بر تصميم حذف ارز مسافرتي، با بخش‌نامه به بانك‌ها اين تصميم عملي شد.

البته در روزهاي گذشته حرف‌هاي رييس كل بانك مركزي كه به نقل از نمايندگان مجلس حاضر در جلسه غير علني منتشر شده بود از تعلق گرفتن ۴۰۰ دلار براي زائران كشورهاي عربستان،‌ عراق و سوريه خبر مي‌داد كه اين رقم با بخش‌نامه به ۲۰۰ دلار كاهش و علمياتي شد ضمن آنكه كودكان بين ۲ تا ۱۲ سال كه قبلا از ۵۰ درصد سهميه ارزي برخوردار بودند نيز ديگر ارزي نخواهند داشت.

هرچند كه حذف ارز مسافرتي از سوي بانك مركزي راهكاري براي جلوگيري از خروج ارز از كشور و سوء استفاده برخي از تفاوت نرخ ارز دولتي با بازار آزاد تلقي مي‌شود، اما جاي تامل دارد كه ۴۰۰ دلار ارز به مسافران كشورهاي نزديك و حتي تايلند و چين و ۱۰۰۰ دلار به مسافران كشورهاي اروپايي و دورتر آن هم يكبار در سال، چه ميزان بر ثابت و پايين نگه داشتن نرخ ارز در بازار آزاد موثر خواهد افتاد؟

.

محل تبلیغ شما

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.