نرم افزارحسابداری صدگان

هشدار نسبت به سپرده‌گذاري‌ با سودهاي غيرمتعارف

0 474

حسابداراپ

پس از آنكه رییس کل بانک مرکزی در واکنش به بانک‌ها و موسساتی که بخواهند بابت سپرده‌های کوتاه‌مدت خود ۲۰ درصد سود بدهند هشدار داد که این کار خودزنی خواهد بود، اين بار معاون نظارتي بانك مركزي در اين مورد ابراز نگراني كرده است. معاون نظارتي بانك مركزي اعلام كرد: مردم بايد توجه داشته باشند كه در موسسه‌هايي كه سودهاي غيرمتعارف پرداخت مي‌كنند سپرده‌گذاري نداشته باشند.

.

 

پس از اعلام نرخ‌هاي سود جديد تاكنون چندين بار مقامات بانكي نسبت به اينكه برخي موسسات و بانك‌ها سودهاي غيرمتعارف مي‌دهند ابراز گلايه كرده و هشدار داده‌اند كه آنها نمي‌توانند تعهدات خود را عملي كنند. مهم‌ترين اين هشدارها از سوي رييس كل بانك مركزي بوده كه وي در اين مورد گفته است: اگر بانکی می‌خواهد نرخ سود سپرده‌ها را ۲۰ درصد در کوتاه‌مدت بدهد قطعا این بانک در پایان سال ضرر می‌کند.

.

پندار سیستم

ممکن است ما بگوییم که این بانک از خودش ضرر می‌کند و به همین دلیل کاری به نرخ سود آن نداشته باشیم اما اگر سود سپرده‌ها را ۲۰ درصد بدهد این بانک قطعا با مشکل مواجه می‌شود و این رقابت، ‌رقابت نیست و یک نوع خودزنی است. پس از رييس كل بانك مركزي اين بار نوبت به معاون نظارتي بانك مركزي رسيده است كه وي در اين مورد مي‌گويد: مردم همه بايد توجه داشته باشند كه در موسسه‌هايي كه سودهاي غير متعارف پرداخت مي‌كنند سپرده گذاري نداشته باشند؛ چرا كه اين نشانه وجود مشكل در اين موسسه‌ها است.

.
ابراهيم درويشي تصريح مي‌كند كه هميشه سود كمتر مي‌تواند ضامن ثبات بيشتر باشد. وي در مورد برنامه‌هاي نظارتي معاونت نظارت بانك مركزي عنوان مي‌كند: ما طي مدت فعاليتمان تاكنون اقدامات اساسي در زمينه ساماندهي موسسه‌هاي مالي و اعتبار انجام داديم و بسياري از تعاوني‌هاي اعتباري غير مجاز را ساماندهي كرده‌ايم. در مورد برخي از موسسه‌هايي كه دچار بحران مالي شده‌اند نيز از طريق تدابيري برنامه ريزي شده است تا دارايي‌هاي مردم به طور كامل از بين نرود.

.
تشکیل بانک «آینده» با ادغام سه نهاد مالی
معاون نظارتی بانک مرکزی در گفت‌وگوی جداگانه‌ای با خبرگزاری فارس با اشاره به تاسیس بانک «آینده» با ادغام بانک تات و دو موسسه مالی و اعتباری صالحین و آتی گفت: در صورت عدم تغییر نام سردر این سه نهاد مالی تا عصر دوشنبه، مجوز هر سه آنها لغو می‌شود.

.
درویشی با بیان اینکه بانک جدیدی با ادغام بانک تات و دو موسسه مالی و اعتباری صالحین و آتی به نام بانک «آینده» به ثبت رسیده، اظهار کرد: نام این بانک جدید التاسیس سریعا باید بر سردر این سه نهاد نصب شود. وی افزود: برای این اقدام مسوولان مربوطه تا امروز بعد از ظهر (دیروز) وقت دارند تابلوی موسسه و بانک را به نام بانک آینده تغییر دهند؛ در غیر این صورت مجوز این سه موسسه لغو خواهد شد. به گفته وی تعداد شعب بانک آینده حدود ۱۵۰ تا ۱۶۰ شعبه است.

.

منبع : دنياي اقتصاد

.

محل تبلیغ شما

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.