نرم افزارحسابداری صدگان

۵۰ هزار نفر از نیروهای شرکتی تبدیل وضعیت شدند.

17 863

حسابداراپ

 

معاون حقوقی معاونت توسعه مدیریت رئیس‌جمهور گفت: بیش از ۵۰ هزار نفر از نیروهای شرکتی به صورت قراردادی با سازمان تبدیل وضعیت شدند.

.

عبدالعلی تاجی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، افزود: نظر دولت و مجلس در مورد مصوبه تبدیل وضعیت نیروهای شرکتی این است که علاوه بر رعایت قانون باید وضعیت نیروهای شرکتی سامان پیدا کند که این کار بر اساس منطق و عدالت است.

.

وی افزود: در گفت‌وگوی خبری شب گذشته که بنده از طرف دولت و آقای حجت‌الاسلام موسی قربانی نماینده مجلس و عضو کمیسیون هیئت تطبیق حضور داشتند فصل مشترک گفتگوها این بود که هم باید قانون اجرا شود و هم اصل کار یعنی تبدیل وضعیت نیروهای شرکتی به قراردادی مورد تأیید دولت و مجلس است که باید با تعامل دو قوه به خوبی اجرا شود.

.

تاجی در مورد آخرین آمار تبدیل وضعیت نیروهای شرکتی گفت: تاکنون بیش از  ۵۰ هزار نفر از نیروهای شرکتی در دستگاه‌ها تبدیل وضعیت شده و با خود دستگاه دولتی قرارداد بسته‌اند و مصوبه دولت نیز به همه دستگاه‌ها الزام کرده هر چه نیروی شرکتی دارند تبدیل وضعیت کنند.

.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا تبدیل وضعیت نیروهای شرکتی به دولتی بار مالی دارد، گفت: این کار نه تنها بار مالی ندارد بلکه از نظر صرفه‌جویی بودجه به نفع دولت است چون فقط فردی به نام شرکت که به عنوان واسطه بین دستگاه و نیرو قرار داشت حذف می‌شود وگرنه امکانات و تجهیزات و ساختمان مربوط به دولت بوده و همچنان باقی است.

.

وی افزود: برخی از نیروهای شرکتی از جمله در صدا و سیما عنوان کردند به عنوان نیروی شرکتی با داشتن همسر و دو فرزند با همه حقوق و مزایا ماهانه ۵۳۰ هزار تومان دریافت می‌کند در حالی که می‌گوید شرکت واسط از صدا و سیما بابت او بیش از یک میلیون تومان دریافت می‌کند و وقتی این شرکت حذف شود کل این مبلغ به نیروی کار مستقیم پرداخت می‌شود.

.

تاجی افزود: فلسفه واگذاری تصدی‌گری در دولت این است که اولا کاهش هزینه‌های دولت به همراه داشته باشد ثانیا ایجاد فراغت بال برای مدیران باشد که به وظایف حاکمیتی سیاست‌گذاری، نظارت و مدیریت بپردازد در حالی که با وضعیت کنونی نیروهای شرکتی دغدغه مدیران اضافه شده و هر روز باید مشکلات این نیروها را حل کنند.

.

پندار سیستم

معاون حقوقی، امور مجلس و استان‌های معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس‌جمهور یادآور شد: از نظر حقوقی و مبانی دینی در باب عدالت مصوبه دولت در مورد تبدیل وضعیت نیروهای شرکتی قابل دفاع است و همه نیروهای شرکتی نیز از این بابت خوشحال هستند و حتی ۴۰ نماینده مجلس طرح یک فوریتی تهیه کردند که ابتدا در کمیسیون اجتماعی بررسی شد و هم اکنون در دستور کار صحن مجلس قرار دارد.

.

وی افزود: تنها مخالف اجرای مصوبه نیروهای شرکتی برخی از شرکت‌های واسط هستند که بدون انجام هیچ کار و آورده سرمایه‌ای به عنوان واسطه بین نیروی کار و سازمان قرار گرفته و ماهانه مبالغ کلانی به جیب می‌زدند و این کار عین بی‌عدالتی بود.

.

تاجی تصریح کرد: در طرح نمایندگان مجلس مصوبه هیئت وزیران در واقع توسعه داده شده و نیروهای شرکتی هم دولت و هم شهرداری‌ها و نهادهای عمومی را شامل می‌شود و با اجرای آن جلوی از هم گیسختگی نیروهای شرکتی گرفته شده و در این زمینه دولت و مجلس باید به هم کمک کنند.

.

تاجی در مورد واگذاری تصدی‌ها و اینکه مسائل صفر تا صد یک تصدی باید واگذار شود گفت: بله اینگونه است و شرکت تأمین نیرو که از ساختمان، امکانات و تجهیزات، آب و برق و گاز و تلفن اداره و حتی خودروی سازمانی استفاده می‌کند و در عین حال واسط بین سازمان و نیروی کار است نمی‌توان گفت با این کار واگذاری تصدی انجام شده است.

.

تاجی افزود: در نامه‌ای که از معاونت حقوقی معاونت توسعه مدیریت استعلام شده بود ویژگی کارهای حجمی اینگونه عنوان شده است که اولا کاری که کمیت‌پذیر بوده و حجم کار و قیمت هر واحد آن مشخص باشد ثانیا فعالیت آن ارتباطی با وظایف اصلی دستگاه نداشته باشد و ثالثا برای انجام آن خدمت نیاز به نیروی تمام وقت نباشد و رابعا در انجام آن کار حجمی از خدمات، ساختمان و تجهیزات دستگاه‌های اداری استفاده نشود.

.

وی گفت: اگر به عنوان مثال خودروی یک سازمان دولتی توسط شرکت تأمین نیرو به فردی داده شود این کار حجمی نیست یا برای طبخ غذا از ساختمان و تجهیزات آشپزخانه خود سازمان استفاده شود این هم حجمی نیست، کار حجمی آن است که یک سازمان دولتی برای کارکنان خود از یک رستوران در خارج از اداره که در بخش خصوصی قرار دارد غذا خریداری کند که معلوم نیست در کدام آشپزخانه تهیه شده و کارکنان آن هیچ ارتباطی با سازمان ندارند.

.

تاجی افزود: نباید اجازه دهیم روند بی‌عدالتی در شرکت‌های واسط نیروی انسانی ادامه داشته باشد و بدین علت نباید پولی به افرادی تحت عنوان شرکت واسط تأمین نیرو پرداخت شود در حالی که هیچ کاری انجام نداده‌اند و یا هیچ سرمایه‌گذاری به عنوان آورده ندارند.

.

لطف‌الله فروزنده معاون توسعه مدیریت رئیس‌جمهور نیز در مورد نیروهای شرکتی گفت: همان مسائلی که در گفت‌وگوی خبری شبکه ۲ سیما شب گذشته عنوان شد به عنوان نظر ما است و ما به عنوان نماینده دولت محکم پای مصوبه هیئت وزیران در تبدیل وضعیت نیروهای شرکتی ایستاده‌ایم.

.

محل تبلیغ شما

17 نظرات
 1. محمد می گوید

  به امید اینکه کلیه ادارات از این قانون تبعیت کرده و نیروهای شرکتی مستقیم با خود ادارات قرارداد ببندند
  ما کارکنان صدا و سیما هنوز هیچ امیدی نداریم و با گذشت ۴۵ روز از سال بلاتکلیف هستیم

 2. علی می گوید

  با سلام نیروهای اداره برق از این مصوبه دورند بخشنامه امده که شامل ما نمی شه آیا این درسته ؟

 3. پیام نور می گوید

  سلام
  ما جمعی از کارکنان دانشگاه پیام نور تبریز هستیم و با گذشت ۴ ماه از سال ۹۱ هنوز تبدیل وضعیت نشدیم آقای فروزنده شما از هیئت امنای دانشگاه پیام نور می باشید و امید همه ما نیرو شرکتی ها به شماست لطفاً اقدام لازم را برای پیام نور انجام دهید

 4. پیام نور می گوید

  با سلام برای چی بنویسیم پاسخی در بر ندارد نیروهای شرکتی پیام نور در برج ۵ هم تبدیل وضعیت نشده اند

 5. ehsan می گوید

  هنوز نیروهای تاسیسات علوم پزشکی اصفهان تبدیل وضعیت نشدند تازه امسال مرداد۹۱ بدون هیچ مناقصه ای دوباره به همون شرکت قبلیواگذار شد!!! عجب مملکت بی قانونی داریم

 6. پیام نور می گوید

  آقای فروزنده سلام خسته نباشید شما که از هیئت امنای پیام نور هستید چرا چیزی نمیگید و کاری نمیکنید،خودتون خوب میدونید که تا شهریور با شرکت … قرار داد بستند ومجدد میخوان با یه شرکت دیگه ای قرار داد ببندند،اگه خودتون جای ما بودید چکار میکردید،بخدا انصاف نیست ،به آقای دکتر بگین قیامتی هم هست

 7. غلام می گوید

  نيروهاي شركتي اداره راه كرمان بعد از چند سال كار اخراج شده اند -جان عزيزانتون به دادشون برسين

 8. ehsan می گوید

  •هنوز نيروهاي تاسيسات علوم پزشکي اصفهان تبديل وضعيت نشدند تازه امسال مرداد۹۱ بدون هيچ مناقصه اي دوباره به همون شرکت قبلي واگذار شد!!! عجب مملکتي داريم

 9. نیروی شرکتی پیام نور می گوید

  با سلام سازمان مرکزی دانشگاه پیام نور با شرکت جدیدی در تاریخ سی ام مرداد ماه ۹۱ قرارداد بست این بود تبدیل وضعیت شش سال هست منتظر تبدیل وضعیت هستیم.متاسفم

 10. نیروی شرکتی پیام نور می گوید

  آقای فروزنده خودشون به بنده فرمودند چون شما هیات امنایی هستید تبدیل وضعیت نمیشید.پیام نور با شرکت جدیدی قرارداد بست.

 11. شرکتی پیام نور می گوید

  با سلام. جناب آقای دکتر زیاری لطفاً صدای کارمندان مظلوم شرکتی پیام نور را بشنوید و فکری به حال ما بکنید. آقای فروزنده که عضو هیأت امنا و معاون رئیس جمهور بودند نتوانستند کاری انجام دهند ولی شما رئیس دانشگاه و عضو هیأت امنا هستید لطفاً به داد ما برسید.

 12. احمد می گوید

  نیروهای شرکتی پیام نور امیدی به قراردادی شدن نداشته باشید چون ادم سیرهیچ وقت یادی از ادم گرسنه نمیکنهااونها کاری به یه مشت نیروی شرکتی بدبخت ندارن که نمیتونن شکم زن وبچه خودشونو سیر کنن.

 13. ناشناس می گوید

  سلام با وجود گذشت نزدیک به ۱۰ ماه از مصوبه هیات محترم وزیران هنوز هیچ خبری از تبدیل وضعیت کارکنان پیام نور نشده است اما همچنان امید وارانه به موضوع می نگریم و اینکه شاید امروز شاید فردا تا آخر این ماه و ….. روزهای مان را سپری می کنیم هر کسی دل ما رو شاد کنه به خدا قسم کارش بدون اجر و پاداش نمیمونه با وجود این همه هزیته های بالا به خدا قسم این حقوق نا چیز ما خرج هفته اول هم نمیشه از مسئولین محترم عاجزانه می خواهیم که ما رو از این وضعیت در بیارن تا ما هم شرمنده خانواده نباشیم دعاهای ما همیشه بدرقه ی راهتان باد. جمعی از نیروهای شرکتی دانشگاه پیام نور

 14. شیرین می گوید

  الان ابان ماه ۹۱ هنوز پیام نوریها شرکتی هستن در ضمن شرکت جدیدی که باهاش قرارداد بستن یکی از اعضای هیئت مدیرش ….. هست . معلومه چرا تبدیل وضعیت نمیشیم

 15. دفتر نظارت اداره گاز می گوید

  پس نیروهای پیمانکاری پروژه ای اداره گاز چطور؟ آیا تبدیل وضع میشوند یا خیر؟

 16. شرکتی پیام نور می گوید

  با سلام خدمت مدیران سایت و آرزوی بهترین ها شما که لطف میکنید از پیام نور این همه مطلب درج میکنید لطف بکنید در مورد علت تبدیل وضعیت ننمودن نیروهای شرکتی پیام نور کشور خبر و گزارشی هم تهیه بفرمایید.نیروهای شرکتی با مدارک دانشگاهی که اکثرا آشناهای مدیران و نمایندگان هستند یک یا کمتر از یک سال میباشد بصورت حجمی و شرکتی در پیام نور مشغول بکار بودن تبدیل وضعیت شدند اما نیروهای شرکتی ۷الی ۱۰ سال مشغول بکار و خدمت میباشند و مدارک دانشگاهیی ندارند و در پست های خدماتی راننده سرایدار نگهبان و امورات …..کار میکنند تبدیل وضعیت نشدند دلیل چیه جناب آقای دکتر ….لطفا عدالت عدالت عدالت.برای سرایدار و خدمات و ….مدرک دانشگاهی لازم نیست ده ساله ما منتظریم انصاف کنید.خدایا به فریادمون برس.شما هم شجاعت داشته باشید به حرمت قران این مطلب را درج نمایید.

 17. ناصر می گوید

  با سلام محضر بزرگواران عزیز که در راس کار قرار دارید شما رو به خدا قسمتون میدم چه جوری سر به بالش میزارین و راحت میخوابید در حالی که ما نیروهای هئت موسس دانشگاه پیام نور چهار سال هست که حقوق نگرفتیم مگه ما خانواده یا زندگی نداریم شما عنایت بفرمایید ما چکار کنیم لطفا ما رو راهنمایی کنید سپاسگذارم

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.