درآمد ۶۶ هزار میلیاردی هدفمندی تصویب و مبلغ يارانه فاز دوم مشخص شد.

0 38

هوفر

عضو کمیسیون تلفیق از مصوبه صبح امروز این کمیسیون مبنی بر افزایش ۱۲ هزار میلیارد تومانی درآمد حاصل از اجرای قانون هدفمند‌ی یارانه‌ها در سال جاری خبر داد.

.

حمیدرضا فولادگر در گفت‌وگو باخبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس اظهار داشت: در جلسه صبح امروز کمیسیون تلفیق، درآمد حاصل از اجرای مرحله دوم قانون هدفمندی یارانه‌ها ۶۶ هزار میلیارد تومان تعیین شد.

..

وی ادامه داد: درآمد حاصل از اجرای مرحله اول قانون هدفمندی یارانه‌ها ۵۴ هزار میلیارد تومان مشخص شده بود که این رقم برای مرحله دوم ۱۲ هزار میلیارد تومان افزایش یافته است.

.

فولادگر تصریح کرد: از رقم ۶۶ هزار میلیارد تومان، ۴۸ هزار میلیارد تومان بابت پرداخت یارانه نقدی تعیین شده که افزایش ۲۰ درصدی را نسبت به مرحله اول نشان می‌دهد.

.

وی ادامه داد: ۱۸ هزار میلیارد تومان نیز بابت پرداخت یارانه به بخش‌های تولید، سلامت و بیمه بیکاری اختصاص یافته که البته سهم هر کدام از بخش‌ها در لایحه تفکیک نشده است.

 .

فولادگر افزود: به این ترتیب مرحله دوم قانون هدفمندی یارانه ها اجرایی خواهد شد اما شیب افزایش قیمتها ملایم تر در نظر گرفته شده است.

.

یارانه ۲۸ هزار تومان دوماهه شد/حداکثر افزایش یارانه ۱۴ هزار تومان

بر اساس مصوبه امروز کمیسیون تلفیق و تصویب اعتبار ۶۶ هزار میلیارد تومانی هدفمندی در سال جاری، افزایش ماهانه ۲۸ هزار تومانی یارانه نقدی در فاز دوم منتفی شده و حداکثر افزایش یارانه ۱۴ هزار تومان خواهد بود.

.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، کمیسیون تلفیق صبح امروز حداکثر درآمد هدفمندی یارانه ها را در سال جاری ۶۶ هزار میلیارد تومان مصوب کرده است که ۱۲ هزار میلیارد تومان نسبت به رقم ۵۴ هزار میلیارد تومان سال گذشته افزایش دارد.

.

در کمیسیون تلفیق مقرر شد، از رقم ۶۶ هزار میلیارد تومان، ۴۸ هزار میلیارد تومان بابت پرداخت یارانه نقدی تعیین شود که افزایش ۲۰ درصدی را نسبت به مرحله اول نشان می‌دهد. ۱۸ هزار میلیارد تومان نیز بابت پرداخت یارانه به بخش‌های تولید، سلامت و بیمه بیکاری اختصاص یافته که البته سهم هر کدام از بخش‌ها در لایحه تفکیک نشده است.

.

به گزارش فارس، در حالی دولت در سال جاری بابت یارانه ۴۵۵۰۰ تومانی مرحله اول که به ۷۳ میلیون ایرانی پرداخت می شود باید حدود ۴۰ هزار میلیارد تومان پرداخت کند که از مجموع اعتبار ۴۸ هزار میلیارد تومانی سال جاری بیش از ۸ هزار میلیارد تومان اعتبار مازاد برای فاز دوم ایجاد می‌شود.

.

با این فرض که احتمالا فاز دوم از تیر ماه اجرایی شود و طبق برنامه ریزی قبلی دولت حدود ۱۰ میلیون نفر هم از فاز دوم مستثنی شوند، حداکثر یارانه نقدی که می توان به ۶۳ میلیون ایرانی طی ۹ ماه باقی مانده سال به عنوان مابه التفاوت فاز اول و دوم پرداخت کرد، ۱۴ هزار تومان می شود و مبلغ ۲۸ هزار تومانی که دولت اسفند سال گذشته به حسابها واریز کرده است، برای دوماه محاسبه خواهد شد.

.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.