- ACCPress.com – تازه های حسابداری - http://www.accpress.com/news -

اطلاعات مالیاتی لو نمی‌رود.

معاون سازمان امور مالیاتی کشور با اعلام اینکه شرکت بول فرانسه هیچگونه دسترسی به اطلاعات مالیاتی ندارد، امکان لو رفتن اطلاعات مالیاتی مانند اطلاعات بانکی را رد کرد.

.

حسین وکیلی در گفتگو با مهر در مورد آخرین اقدامات اجرایی طرح جامع مالیاتی گفت: برنامه طرح جامع مالیاتی به سرعت در کشور پیش می رود و وزارت اقتصاد و سازمان امور مالیاتی با جدیت اجرا و عملیاتی شدن طرح را پیگیری می کنند.

.

معاون سازمان امور مالیاتی کشور با بیان اینکه وزیر اقتصاد شدیدا از اجرای طرح حمایت کرده و در جلسات موضوع را پیگیری می کند، افزود: بر اساس برنامه ریزیهای صورت گرفته، قرار است که در نیمه دوم سال جاری طرح جامع مالیاتی در ۳ استان تهران، کرمانشاه و اصفهان به صورت پایلوت اجرایی شود.

.

وی با اشاره به اینکه همزمان اقدامات لازم برای نصب نرم افرار یکپارچه مالیاتی آغاز می شود، افزود: پس از اجرای پایلوت، برای پوشش کامل در تمام کشور، نصب گسترده نرم افزار آغاز می شود که زمان آن اواخر سال ۹۲ خواهد بود.

.

وکیلی با اعلام اینکه مشکلات با شرکت بول فرانسه برای راه اندازی نرم افزار طرح جامع مالیاتی وجود ندارد، گفت: این شرکت هم اکنون در حال طراحی و نصب سیستم است و تقریبا نرم افزار مربوطه کامل شده است.

.

لو رفتن اطلاعات بانکی و “بول فرانسه”

این مقام مسئول در سازمان امور مالیاتی کشور در پاسخ به این سئوال که آیا سازمان تمام تمهیدات لازم را اندیشیده است که استفاده از سیستم و طراحی یک شرکت خارجی مشکلی را ایجاد نکند و بخش مالیاتی کشور به مشکلی نظیر مشکل اخیر نظام بانکی و لو رفتن اطلاعات و اعلام تغییر رمزها مواجه نشود، اظهارداشت: سازمان مالیاتی هیچگونه اطلاعات مالیاتی در اختیار این شرکت قرار نداده است.

.

وکیلی ادامه داد: شرکت بول فرانسه به هیچ عنوان به اطلاعات سازمان مالیاتی دسترسی ندارند، تمام تجهیزات این شرکت از تجهیزات قبلی ما کاملا متفاوت و مجزا است و هیچ ارتباط فیزیکی بین آنها نیست، حتی محل فیزیکی این دو سیستم با یکدیگر متفاوت است. شرکت فرانسوی فقط برنامه نویسی می کند و دسترسی به هیچ اطلاعاتی ندارد.

.

معاون سازمان امور مالیاتی کشور یکی از مزیتهای اصلی طرح را خدمات رسانی به روز به مودیان اعلام و بیان کرد: لازمه موفقیت اجرای طرح وجود یک بانک اطلاعاتی قوی و متمرکز است که با تشکیل بانک اطلاعاتی متمرکز ضمن کنترل فعالیت های مالیاتی، برنامه ریزی و توسعه فعالیت ها تسریع می شود.

.