نرم افزارحسابداری صدگان

در پرداخت نقدینگی‌عیدی کارکنان مشکل نداریم .

0 610

حسابداراپ

در راستای مصوبه شماره ۲۳۱۶۷۵/۴۷۸۲۳ مورخ ۲۵/۱۱/۱۳۹۰ هيأت محترم وزیران، آقای کمریی مدیرکل ریالی و نشر بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران درخصوص پاداش عیدی پایان سال کارکنان دولت  گفت : دستگاه‌های اجرایی موظفند به آن دسته از کارکنان که تمایل به دریافت نیم سکه بهار آزادی به جای دریافت نقدی بخشی از پاداش عیدی دارند ، از طریق بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران ، حواله یا برگ بهادار یک قطعه سکه نیم بهار آزادی با بهای ۳ میلیون ریال تحویل نماید.

.
مدیرکل ریالی و نشر در خصوص سررسید دریافت نیم سکه بهار آزادی به عنوان بخشی از پاداش عیدی کارکنان دولت اعلام کرد : در سررسید آن که پایان شهریور ماه ۱۳۹۱ می‌باشد، متقاضی می‌تواند یک قطعه سکه نیم بهار آزادی یا معادل ریالی آن را به قیمت روز به صورت نقدی دریافت نمایند

.

وی همچنین افزود : دستگاه‌های اجرایی از تاریخ ابلاغ این مصوبه که ۲۵/۱۱/۱۳۹۰ می‌باشد به مدت ۱۰ روز فرصت دارند تا فهرست کارکنان خود را به وزارت امور اقتصادی و دارایی(خزانه داری کل کشور) و بانک مرکزی ارسال تا خزانه‌داری‌کل به نیابت از متقاضی نسبت به واریز وجه مربوط به حساب شماره ۶۷/۱۰۲۱۳ نزد اداره معاملات ریالی بانک مرکزی اقدام و آن اداره نیز حواله های مربوطه را جهت توزیع به دستگاههای ذی‌ربط ارسال نماید. 

.

آقای کمرئی همچنین درخصوص انصراف متقاضی قبل از موعد تحویل (پایان شهریور ماه ۱۳۹۱) عنوان کرد : چنانچه افراد از دریافت سکه منصرف شوند واریز ریالی از طریق بانک‌های عامل- که معرفی خواهد شد – در قبال دریافت حواله مسترد خواهد شد.

.
آقای کمریی در مورد میزان استقبال کارکنان دولت نسبت به اجرای این طرح گفت : در سال های گذشته این طرح نیز مطرح شد ولی در آن مقطع، قیمت بیرونی سکه از قیمت رسمی بازار گاهی اوقات برابر و یا حتی در برخی مواقع کمتر بود . لذا کارکنان ترجیح می‌دادند پول نقد دریافت کنند و استقبال کمی صورت می‌گرفت. 

.
وی همچنین افزود:این طرح یک انتخاب برای کارکنان دولت است و دولت در تخصیص نقدینگی پاداش عیدی کارکنان دولت با هیچ مشکلی روبه‌رو نیست.
مدیرکل ریالی و نشر  با پیش‌بینی۵ میلیون کارمند شاغل در دستگاه‌های دولتی عنوان کرد: پیش‌بینی دقیقی از میزان درخواست نیم سکه وجود ندارد و اگر تعداد متقاضیان فراتر از انتظار بانک باشد، خللی در تولید سکه‌های پیش فروش به وجود نیاید و با موجودی سکه نیم‌بهار آزادی هماهنگ باشد احتمال عرضه زودتر از سررسید هم وجود دارد.

.
مدیرکل ریالی و نشر در خصوص این که آیا حواله‌ها به نام بوده و قابل نقل و انتقال می‌باشد، گفت: سازمان تولید اسکناس و مسکوک این حواله‌ها را به گونه‌ای طراحی کرده‌اند که تمام مسائل امنیتی در نظر گرفته شده است تا مسئله حاشیه‌ای به وجود نیاید و در اسرع وقت  اطلاع‌رسانی لازم صورت خواهد گرفت.

.
وی دراین زمینه که آیا هدف از اجرای مصوبه اخیر دولت درخصوص پاداش عیدی کارکنان دولت جذب نقدینگی بازار است، بیان کرد: با مطرح شدن بحث افزایش نرخ سود سپرده‌ها و افزایش نرخ سود اوراق مشارکت و گواهی سپرده به اندازه کافی روزهای گذشته نقدینگی جمع‌آوری شده است. بنابراین هدف دولت از اجرای این طرح جمع‌آوری نقدینگی نیست زیرا میزان استقبال را نمی توان پیش‌بینی کرد.

پندار سیستم

.
کمریی درخصوص طرح پیش‌فروش سکه اعلام کرد: به واسطه عطش ایجاد شده در بازار برای خرید سکه‌های طلا تصمیم برآن شد تا با اجرای این طرح از سفته بازی جلوگیری شود.

.
وی دلیل توقف پیش فروش سکه چهارماهه را چنین عنوان کرد : با توجه به ظرفیت تولید سازمان تولید اسکناس و مسکوک و پایبند بودن بانک مرکزی به تحویل سکه‌ها  در سررسید تحویل سکه‌ها  پیش‌فروش چهارماه سکه متوقف شد و به سمت پیش‌فروش ۶ ماهه رفتیم ضمن این که ممکن است با تکمیل ظرفیت پیش‌فروش ۶ ماهه به سمت پیش‌فروش ۸ ماهه یا ۹ ماهه نیز برویم. 

.
وی درخصوص تحویل و تعداد سکه های پیش فروش شده گفت: تحویل اولین سری پیش فروش سکه ۲۹/۱/۱۳۹۱ می‌باشد. میزان سکه های پیش فروش مرحله اول ۴ میلیون ۳۰۰هزار قطعه و مرحله دوم ۴ میلیون و ۶۰۰ هزار قطعه می‌باشد.

.
مدیر کل ریالی ونشر  در خصوص این نکته که آیا تاخیر در تحویل پیش‌فروش حق شکایت را به متقاضیان می‌دهد، اظهار داشت: فرض عمل به تعهد است و بحث جریمه مطرح نیست اما می‌توان بحث بورس را مطرح کرد تا اوراقی که افراد ثبت‌نام کرده‌اند، قابلیت عرضه در بازارهای مالی را داشته باشد. در واقع، پیوند بین پیش‌فروش و بازار سرمایه دیده شده است ولی بحث عدم تحویل به موقع سکه‌های پیش‌فروش دیده نشده است.

سایت بانک مرکزی

.

———————————————————————————————————————————

لینک مرتبط :

نیم سکه بهار آزادی به عنوان بخشی از پاداش کارکنان تحویل می شود.

.

.

محل تبلیغ شما

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.