حسابان وب

خبرهای خوش درباره پرداخت مطالبات بازنشستگان و نهایی‌شدن اصلاح قانون كار

2 641
محل تبلیغ شما

وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی گفت: خوشبختانه با پیگیری جدی رییس جمهوری، با پرداخت ۱۸۳۰ میلیارد تومان مطالبات بازنشستگان كشور موافقت و دستور اقدام لازم داده شد.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، ‘عبدالرضا شیخ‌الاسلام’ شامگاه یكشنبه در پایان جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران، افزود: تلاش داریم تا قبل از پایان امسال، حداقل نیمی از این مطالبات را پرداخت كنیم.

وی با بیان اینكه بقیه مطالبات به تدریج در سال آینده پرداخت خواهد شد، افزود: پرداخت نیمی از مطالبات بازنشستگان تا پایان سال بستگی به تامین نقدینگی لازم دارد.

وی گفت: پرداخت این مطالبات از محل فروش سهام توسط سازمان خصوصی‌سازی صورت می‌گیرد.

** اصلاح قانون كار نهایی و تا پیش از پایان سال به مجلس ارائه می‌شود

وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی همچنین از نهایی شدن اصلاح قانون كار خبر داد و گفت: خوشبتخانه با رویكردهای سه جانبه‌گرایی كه در تعیین حداقل‌ نرخ مزد میان نمایندگان كارگری، كارفرمایی و دولت وجود دارد، اصلاح قانون كار طی ۶ ماه در جلسه‌های بسیار مفصل و طولانی مورد بررسی قرار گرفت و در چند روز گذشته نهایی و به اتفاق آرا به تصویب رسید.

شیخ‌الاسلام خاطرنشان كرد كه اصلاحیه قانون كار بعد از تدوین نهایی تقدیم مجلس شورای اسلامی خواهد شد.

وی قانون كار را از مهمترین و حساس‌ترین قوانین كشور دانست و افزود: تلاش داریم تا پیش از اتمام سال آن را نهایی كنیم زیرا تكلیف قانون برنامه پنجم است كه در نخستین سال برنامه (سال ۹۰) اصلاحیه قانون كار به مجلس ارائه شود.

** اعطای كارت خرید ۱.۵ میلیون تومانی به ۲۳۰ هزار كارگر تا پایان سال ۹۰

وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی همچنین درباره كارت خرید برای كارگران نیز اظهار داشت: قرار بود در اجرای این طرح از همه ظرفیت سیستم‌های بانكی استفاده شود تا ۱۰ میلیون كارگر تحت پوشش قرار بگیرند.

وی افزود: اما متاسفانه این اقدام به عمل نیامد و ناگزیر شدیم از مجموعه سیستم‌های بانكی كه در اختیار داشتیم، كمك بگیرم.

شیخ‌الاسلام یادآورشد: برنامه‌ریزی كردیم تا پایان امسال ۲۳۰ هزار نفر از كارگران كشور تحت پوشش این طرح قرار گرفته و به هركدام یك كارت خرید اعتباری به میزان ۱۵ میلیون ریال تقدیم كنیم.

وی خاطرنشان كرد كه اهدای كارت خرید در سال آینده نیز ادامه خواهد یافت

2 نظرات
  1. محمود مهرابی می گوید

    خواهشمند است جهت رویت فیش حقوق کلمه عبور در نظر گرفته شود

  2. محمود مهرابی می گوید

    نظر باینکه شماره مستمری و کد ملی روی دفترچه درمان ثبت شده افراد غیر هم راحت می توانند فیش حقوق مستمری بگیران را رویت کنند. بنابراین خواهشمنداست جهت رویت فیش حقوق کد عبور در نظر گرفته شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.