ACCPress.com – تازه های حسابداری

سازمان مالیاتی محدودیتی برای دسترسی به اطلاعات مودیان نخواهد داشت.

معاون برنامه ریزی معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور گفت: دستگاه های اجرایی مکلف می شوند، اطلاعات مورد نیاز سازمان امور مالیاتی را در اختیار آن سازمان قرار دهند.

..

به گزارش رسانه مالیاتی ایران، داوود منظور در مورد تدوین آئین نامه های اجرایی قانون برنامه پنجم توسعه افزود: یکی از این آیین نامه ها مربوط به تبادل اطلاعات مؤدیان مالیاتی بین دستگاههای اجرایی و سازمان امور مالیاتی است که بر اساس ماده ۱۲۰ قانون برنامه پنجم باید انجام شود و طبق تکلیف تدوین آئین نامه این ماده باید در سال اول برنامه انجام شود.

 .

منظور یادآور شد: یکی از نکات مهم نظام مالیات کشور به منابع اطلاعاتی از مؤدیان بر می گردد که مورد شناسایی قرار گیرد و این ماده قانونی امکان می دهد که سازمان امور مالیاتی با استفاده از پایگاه اطلاعاتی سایر سازمان ها اطلاعات هزینه و درآمد اشخاص حقیقی و حقوقی را با هدف شناسایی درآمد و مالیات در اختیار گیرد.

 .

معاون برنامه معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهور یادآور شد : با اجرای ماده ۱۲۰ قانون برنامه پنجم از فرار مالیاتی جلوگیری می شود. وی افزود: بر اساس ماده ۲۳ بند ح قانون برنامه پنجم باید هزینه جاری دولت از منابع نفت جدا شده و تا پایان برنامه از درآمدهای مالیاتی تامین شود، در این زمینه آیین نامه تبادل اطلاعات دستگاه های اجرایی و سازمان مالیاتی تهیه شده است و آیین نامه آن در دولت در آستانه ابلاغ قرار دارد.

 .

منظور افزود: براساس این دستورالعمل، دستگاه های اجرایی مکلف می شوند، اطلاعات مورد نیاز سازمان امور مالیاتی را در اختیار آن سازمان قرار دهند از جمله این اطلاعات در مورد تجارت خارجی، تراکنش های جابجایی نقدینگی، نقل و انتقال اموال منقول و نیز هرگونه مجوز فعالیت اقتصادی که احتمال درآمد و مالیات می رود، در اختیار سازمان قرار گیرد.

 .

معاون برنامه معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهور افزود: سازمان امور مالیاتی با استفاده از این اطلاعات سراغ فعالان اقتصادی می رود و مالیات قانونی را اخذ می کند.

 .

وی تاکید کرد: از جمله آیین نامه ها در مورد اساسنامه شهرک های کشاورزی، اطلاعات مالیاتی و سایر موارد است. معاون برنامه معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهور یادآور شد: سازمان امور مالیاتی در حال نصب سخت افزار برای پایگاه اطلاعاتی مؤدیان است و این پایگاه به تمام پایگاه های اطلاعاتی دستگاه های اجرایی، مجلس، اطلاعات شهروندان که منجر به درآمد و مالیات می شود، وصل خواهد شد.

.

 

 

نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ
icon برچسب ها: , , ,
 • نوشته: مدیر سایت
 • تاریخ: 18 ژانویه 2012
 • بدون نظر
 • آمار : 2,714 بازدید
 • ارسال نظر

  نام:

  ایمیل:

  وب سایت:

  متن و پیام شما: