ACCPress.com – تازه های حسابداری

معافیت مالیاتی تنها در مناطق آزاد ضروری است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: استفاده از معافیت های مالیاتی تنها در مناطق آزاد به علت جذب سرمایه گذاری ضروری بوده و در سایر بخش ها به زیان اقتصاد است. به گزارش رسانه مالیاتی ایران، کاظم دلخوش با بیان اینکه استفاده از معافیت های مالیاتی در مکان و شرایط زمانی خاصی ضروری است، افزود: استفاده بی رویه از معافیت های مالیاتی در بخش های مختلف اقتصادی نه تنها نفعی برای اقتصاد ندارد بلکه به مرور زمان سبب زیان رسیدن به بدنه اقتصادی دولت می شود. وی ادامه داد: هم اکنون اگر در مناطق آزاد مشوق ها و معافیت های مالیاتی نباشد قطعا سرمایه گذاران تمایل کمتری به سرمایه گذاری در این بخش ها نشان می دهند، به همین دلیل اعمال معافیت مالیاتی در بخش های مختلف اقتصادی غیر از مناطق آزاد، رقابتی نا برابر و نا سالم بین فعالان اقتصادی ایجاد می کند.

این نماینده مجلس شورای اسلامی تمامی اقشار جامعه را موظف به پرداخت مالیات دانست و تصریح کرد: همانطور که کارمندان و اصناف مالیات خود را پرداخت می کنند، برای مسدود کردن راه های فرار مالیاتی و جلوگیری از گسترش اقتصاد زیرزمینی باید تمامی بخش ها را موظف به پرداخت مالیات کرد.

وی با بیان اینکه مالیات در اکثر کشورهای دنیا رقم اول درآمدهای بودجه ای محسوب می شود، اظهارداشت: در کشور ما تا کنون به دلیل ضعف برخی قوانین مالیاتی و اشکالاتی در نحوه اجرا به این امر مهم دست نیافته ایم اما در چند سال اخیر به خصوص با تصویب و اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده و تلاش مضاعف سازمان امور مالیاتی در این زمینه تا حدودی به این هدف نزدیک تر شده ایم. دلخوش خاطرنشان کرد: فراهم کردن امکانات مورد نیاز سازمان امور مالیاتی کشور و آموزش نیروهای متخصص سبب می شود مشکلی از باب اجرای قوانین مالیاتی ایجاد نشده و اهداف سند چشم انداز توسعه محقق شود.

نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ
icon برچسب ها: , ,
  • نوشته: مدیر سایت
  • تاریخ: ۲۳ مرداد ۱۳۹۰
  • دیدگاه‌ها برای معافیت مالیاتی تنها در مناطق آزاد ضروری است. بسته هستند
  • آمار : 2,446 بازدید
  • قسمت نظرات برای این مطلب غیر فعال شده است.