حسابان وب

سقف معافیت مالیاتی حقوق بگیران در کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی تعیین شد.

1 545

حسابداراپ

به گزارش خبرگزاری اقتصادی ایران(econews.ir)،” محمد مهدی مفتح”  به تشریح آخرین مصوبات این کمیسیون در خصوص لایحه بودجه سال ۹۰ کل کشور پرداخت و با بیان اینکه بررسی مباحث درآمدی همچنان ادامه دارد گفت: در جلسات اخیر بررسی جدول منابع درآمدی به اتمام رسید و ما وارد بررسی بندهای این بخش شدیم.


وی افزود: در جلسات قبلی حکم درآمدی در رابطه با نقشه های کاداستر در سال ۹۰ در بخش استعلام از سازمان ثبت مبلغ ۸۰ هزار ریال و برای هر قطعه نقشه ۲۰ هزار ریال و برای واگذاری یکپارچه مبلغ یک میلیون و ۵۰۰ هزار ریال در ازای هر هکتار تصویب شد که از متقاضیان آن دریافت می شود و جمعا حدود ۶۰ میلیارد تومان در این بخش به حساب سازمان ثبت واریز می شود.
سخنگوی کمیسیون تلفیق ادامه داد: با توجه به اینکه از محل این مصوبه مبلغ ۶۰ میلیارد تومان به درآمد سازمان ثبت اضافه می شود، این سازمان باید درصدی از آن را به هلال احمر اختصاص دهد که مبلغ ۵۲۵ میلیارد ریال در این بخش به درآمدهای اختصاصی هلال احمر اضافه می شود.
مفتح در خصوص بیمه شخص ثالث نیز گفت: ۱۰ درصد از مبلغ بیمه کسر و به درآمد اختصاصی وزارت بهداشت یا پرداخت های قانونی دیگر واریز می شود و در بند الحاقی مصوب شرکت های بیمه ای موظف شدند ۱۰ درصد حق بیمه را همزمان با صدور حکم به حساب خزانه واریز کنند.
وی افزود: در بخش دیگری مصوب شد در ازای هر کیلو میوه و سبزیجات وارداتی مبلغ ۵۰۰ ریال اخذ شود.
وی در ادامه به بخش های دیگری از مصوبات کمیسیون تلفیق اشاره کرد و گفت: در بندهای لایحه بودجه مقرر شد به بانک مرکزی اجازه داده شود مبلغ ۵ میلیارد دلار در بانک های عامل یا بانک های خارجی سپرده گذاری کند تا خط اعتباری برای اعطای وام به صنایع و فعالان حوزه اقتصاد راه اندازی شود.
مفتح اضافه کرد: بر اساس اصل ۴۴ قانون اساسی، وزارت اقتصاد و بانک مرکزی موظف شدند، حداقل ۱۰ میلیارد دلار برای تامین مالی سرمایه گذاری بخش‌های غیر دولتی از خارج از کشور تامین نمایند.
سخنگوی کمیسیون تلفیق افزود: همچنین بر اساس مصوبه کمیسیون تلفیق سهمیه باقیمانده تسهیلات مصوب بیع متقابل و تسهیلات خارجی (فاینانس) همچنان به قوت خود باقیست.
مفتح در ادامه گفت: به شرکت های وابسته و تابعه وزارت راه و ترابری، نیرو، مسکن و شهرسازی و نفت اجازه داده شد تا سقف ۲ هزار میلیارد ریال برای طرح های خود اوراق مشارکت منتشر کنند که سود اصل و فرع آن باید توسط بانک های تابعه تضمین شود و همچنین شرکت های دولتی تابع وزارت راه و ترابری می توانند نسبت به انتشار ۴۰ هزار میلیارد ریال اوراق مشارکت با تضمین دولت اقدام کنند.
وی ادامه داد: در رابطه با تامین پیش پرداخت ریالی طرح های دولتی که از منابع خارجی به صورت فاینانس استفاده می کنند تصویب شد که بالاترین مقام آن دستگاه از محل اعتبارات عمرانی آن را تامین کند.
سخنگوی کمیسیون تلفیق اضافه کرد: به وزارت نیرو نیز اجازه داده شد برای تکمیل طرح های آب های مرزی و مشترک تا سقف ۱۰ هزار میلیارد ریال اوراق مشارکت را با تضمین دولت منتشر کند.
مفتح با اشاره به معافیت مالیاتی حقوق بگیران مندرج در ماده ۸۴ و ۸۵ اظهار داشت: سقف این مبلغ به مبلغ ۵۸ میلیون و ۲۰۰ هزار ریال تغییر پیدا کرد یعنی حقوق بگیران تا سقف درآمدی ۴۸۵ هزار تومان در ماه از پرداخت مالیات معاف باشند و بیش از آن مبلغ ۱۰ درصد را به عنوان مالیات پرداخت کنند.

محل تبلیغ شما

(لينك مرتبط)

 

وی ادامه داد: بر اساس مصوبه دیگر کمیسیون تلفیق افزایش سرمایه بنگاه های اقتصادی ناشی از تجدید ارزیابی در سال ۹۰ از پرداخت مالیات معاف می شود، مشروط بر اینکه طی ۵ سال اخیر تجدید ارزیابی صورت نگرفته باشد و استهلاک محاسبه شده بر مبنای سرمایه جدید باشد.

1 نظر
  1. مهتاب می گوید

    لطفا فرم خام حقوق و دستمزد را برای من ایمیل کنید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.