ACCPress.com – تازه های حسابداری

بخشنامه ۵۰۱۲۹/۲۱۰م۸۸/۴/۱۰(قانون الحاق یک ماده به عنوان ماده۲۴۷به قانون مالیاتهای مستقیم)

قانون الحاق یک ماده به عنوان ماده ۲۴۷ به قانون مالیاتهای مستقیم مـصـوب اسـفنـد مـاه ۱۳۶۶ و اصـلاحـات بعـدی آن کـه در جـلسـه مـورخ ۲۰/۲/۱۳۸۸ مجلس شورای اسلامی تصویب و در تاریخ ۳۰/۲/۱۳۸۸ به تأیید شورای نگهبان رسیده و در روزنامه رسمی کشور شماره ۱۸۷۲۶ مورخ ۲۸/۳/۱۳۸۸ منتشر شده است و با توجه به ماده(۲)قانون مدنی از تاریخ ۱۳/۴/۱۳۸۸ لازم الاجرا می باشد، به پیوست ابلاغ می گردد.

محمد قاسم پناهی

معاون فنی و حقوقی

—————————————————————————————————————————————-

شماره:۵۱۵۲۰

تاریخ: ۲۵/۰۳/۱۳۸۸

وزارت امور اقتصادی و دارایی

قانون الحاق یک ماده به عنوان ماده(۲۴۷) به قانون مالیاتهای مستقیم مصوب اسفند ۱۳۶۶ و اصلاحات بعدی آن که در جلسه علنی روز یکشنبه مورخ بیستم اردیبهشت ماه یکهزار و سیصد و هشتاد و هشت مجلس شورای اسلامی تصویب و در تاریخ ۳۰/۲/۱۳۸۸ به تأیید شورای نگهبان رسیده و طی نامه شماره ۱۲۱۱۲/۲۷۸ مورخ ۹/۳/۱۳۸۸ مجلس شورای اسلامی واصل گردیده است، به پیوست جهت اجرا ابلاغ می گردد.

محمود احمدی نژاد

رئیس جمهور

—————————————————————————————————————————————–

شماره:۱۲۱۱۲/۲۷۸

تاریخ: ۰۹/۰۳/۱۳۸۸

جناب آقای دکتر محمود احمدی نژاد

رئیس محترم جمهوری اسلامی ایران

در اجراء اصل یکصد و بیست و سوم(۱۲۳) قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران قانون الحاق یک ماده به عنوان ماده(۲۴۷) به قانون مالیاتهای مستقیم مصوب اسفند ۱۳۶۶ و اصلاحات بعدی آن که با عنوان طرح به مجلس شورای اسلامی تقدیم گردیده بود با تصویب در جلسه علنی روز یکشنبه مورخ ۲۰/۲/۱۳۸۸ و تأیید شورای محترم نگهبان به پیوست ابلاغ می گردد.

علی لاریجانی

—————————————————————————————————————————————-

شماره: ۱۲۱۱۲/۲۷۸

تاریخ: ۰۹/۰۳/۱۳۸۸

قانون الحاق یک ماده به عنوان ماده(۲۴۷)

به قانون مالیاتهای مستقیم مصوب اسفند ۱۳۶۶ و اصلاحات بعدی آن

ماده واحده- متن زیر به عنوان ماده(۲۴۷) به قانون مالیاتهای مستقیم مصوب اسفند ۱۳۶۶ و اصلاحات بعدی آن الحاق می گردد:

مـاده ۲۴۷- آراء هیـأتـهای حـل اخـتلاف مـالیاتی بـدوی قطـعی و لازم الاجـراء اسـت. مـگر اینـکه ظرف مـدت بیست روز از تاریخ ابلاغ رأی بر اساس ماده(۲۰۳) این قانون و تبصره های آن به مؤدی،از طرف مأموران مالیاتی مربوط یا مؤدیان مورد اعتراض کتبی قرار گیرد که در این صورت پرونده جهت رسیدگی به هیأت حل اختلاف مالیاتی تجدید نظر احاله خواهد شد. رأی هیأت حل اختلاف مالیاتی تجدید نظر قطعی و لازم الاجراء می باشد.

تبصره۱- مؤدی مالیاتی مکلف است مقدار مالیات مورد قبول را پرداخت و نسبت به مازاد بر آن اعتراض خود را در مدت مقرر تسلیم کند.

تبصره۲- نمایندگان عضو هیأتهای حل اختلاف مالیاتی نباید قبلاٌ نسبت به موضوع مطروحه اظهار نظر داشته یا رأی داده باشند.

تبصره۳- در صورتی که رأی صادره هیأت بدوی از سوی یکی از طرفین مورد اعتراض تجدید نظر خواهی قرار گرفته باشد در مرحله تجدید نظر فقط به ادعای آن طرف رسیدگی و رأی صادر خواهد شد.

تبصره۴- آراء قطعی هیأتهای حل اختلاف مالیاتی به استثناء مواردی که رأی هیأت حل اختلاف مالیاتی بدوی با عدم اعتراض مؤدی یا مأمور مالیاتی مربوط قطعیت می یابد برابر مقررات ماده(۲۵۱) این قانون قابل شکایت و رسیدگی در شورای عالی مالیاتی خواهد بود.

تبصره۵- سازمان امور مالیاتی کشور اجازه دارد شکایت کتبی مؤدیان مالیاتی از آراء هیأتهای حل اختلاف مالیاتی صادره تا تاریخ تصویب این ماده که در مهلت قانونی به مرجع مالیاتی ذی ربط تسلیم شده است را یک بار به هیأتهای حل اختلاف مالیاتی تجدید نظر به منظور رسیدگی و صدور رأی مقتضی احاله نماید.

تبصره۶- در مواردی که شکایت مؤدیان مالیاتی از آراء هیأتهای بدوی از طرف هیأت حل اختلاف مالیاتی تجدید نظر رد شود و همچنین شکایت از آراء هیأتهای تجدید نظر از طرف شعب شورای عالی مالیاتی مردود اعلام شود، برای هر مرحله معادل یک درصد (۱%) تفاوت مالیات موضوع رأی مورد شکایت و مالیات ابرازی مؤدی در اظهارنامه تسلیمی، هزینه رسیدگی تعلق می گیرد که مؤدی مکلف به پرداخت آن خواهد بود.

قانون فوق مشتمل بر ماده واحده در جلسه علنی روز یکشنبه مورخ بیستم اردیبهشت ماده یکهزار و سیصد و هشتاد و هشت مجلس شورای اسلامی تصویب و در تاریخ ۳۰/۲/۱۳۸۸ به تأیید شورای نگهبان رسید.

علی لاریجانی

نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ
icon برچسب ها: , , , ,
 • نوشته: مدیر سایت
 • تاریخ: ۲۸ مهر ۱۳۸۹
 • ۲ نظر
 • آمار : 7,570 بازدید
 • فلاح در ساعت ۲:۳۱ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: آذر ۱۳۹۰

  باتشکر از زحمات شماعزیزان خیلی عالی بود ،کاملا از قانون فوق مطلع شدم ، درصورت امکان لطف کنید فرمهای مربوط به قوانین را جهت استفاده مودیان در سایت قرار دهید.چون برای دریافت یک فرم باید به اداره دارایی مراجعه شود.
  بنده از اداره دارایی فرم گرفته ام که اصلاً قابل خواندن نیست بخاطراینکه بارها از این فرم کپی گرفته شده و کیفیت نداردحتی کارمند اداره دارایی هم نتوانست بخواند

  [پاسخ]

  مدیر سایت پاسخ در تاريخ آذر ۱۹ام, ۱۳۹۰ ۸:۵۴ ق.ظ:

  عرض سلام و ادب
  ضمن تشکر از لطف شما ؛ سعی براین است که فرمهای مرتبط منتشر و اطلاع رسانی شوند.
  بااحترام

  [پاسخ]

  ارسال نظر

  نام:

  ایمیل:

  وب سایت:

  متن و پیام شما: